M jak mama, T jaka tata

Na początek, kolejna piosenka dla mamy i taty, przecież niedługo ich święto.

A następnie proponuję wspólną zabawę plastyczną „Wspólny rysunek”.

Do tej zabawy można zaangażować wszystkich domowników. Dzisiaj będziecie rysować inaczej niż zawsze. Przygotujcie sobie kartki dla wszystkich i kredki lub pisaki. Dziecko, Rodzice, rodzeństwo rysują to co chcą, ale do momentu dopóki mama albo tata, nie powie STOP. Wtedy każdy podaje swoją kartkę osobie siedzącej po prawej stronie. Teraz to ta osoba będzie rysowała na tej kartce, ale dopóki nie usłyszy słowa STOP. Wtedy kartka wędruje dalej w prawa stronę. Rysujemy dotąd, dopóki kartka nie powróci do właściciela. Wtedy każdy ogląda powstały rysunek i mówi co miał zamiar narysować, czy powstała w ten sposób praca mu się podoba.

Teraz pora na masażyk relaksacyjny opracowany przez M. Bogdanowicz „Pizza”.

Dziecko leży wygodnie na dywanie na brzuchu, rodzic wypowiada wersy i wykonuje na plecach dziecka poszczególne ruchy dłońmi. Potem następuje zamiana. Treść masażyku znajdziecie w załączniku.

Na zakończenie odszukajcie różnice na obrazkach, które znajdziecie w załączniku, znajdziecie je także w książce cz. 4 „Nowe przygody Olka i Ady” str. 52.

Nie zapomnijcie o prezencie dla taty. Może wykonanie dla niego breloczek do kluczy w kształcie samochodu. Czekamy na zdjęcia waszych prac.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanej zabawy.

Pani Ania.

Źródło Nowe Przygody Olka i Ady. MAC; „Owocowa edukacja” MAC; „Opis i planowanie zajęć wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne”;

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email