· ·

Adwent – czas oczekiwania

Drodzy Rodzice!

W niedzielę rozpoczyna się adwent, czas oczekiwania… Jest to okres, który poprzedza Boże Narodzenie. Adwent “trwa cztery niedziele i jest wyjątkowym czasem, kiedy to oczekujemy przyjścia na świat Dzieciątka Jezus i przygotowujemy się, aby jak najlepiej przeżyć to święto”. Słowo „adwent” pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „nadejście”, „przyjście”.

Zatem ADWENT to “czas oczekiwania, ale też przygotowania, refleksji i bliskości: trzeba być gotowym na przyjęcie Boga, który w Jezusie Chrystusie staje się człowiekiem i przychodzi na ziemię, by zamieszkać pośród nas”.

Jako przedszkole katolickie kultywujemy tradycje związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Każda grupa posiada swoje kalendarze adwentowe, ciekawe zadania. Chcemy zachęcić Państwa do przeżywania tego czasu razem z Nami. Każdego dnia na naszej stronie pojawiać się będzie rodzinne zadanie do wykonania, werset z Pisma Świętego, ciekawostki dotyczące Świąt, itp. Zachęcamy do codziennych odwiedzin strony internetowej i brania udziału w naszych przedsięwzięciach.