·

Pierwsza niedziela adwentu

Drodzy Rodzic

To dziś – pierwsza niedziela adwentu. Czy macie już wieniec adwentowy w swoich domach? Jest to jedna z tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Co to takiego? “Jest to okrągła girlanda upleciona z zielonych gałązek, do której przymocowane są 4 świecie. Świece symbolizują cztery tygodnie Adwentu: pierwszą zapalało się w pierwszą niedzielę Adwentu, drugą w drugą niedzielę i tak dalej aż do Bożego Narodzenia. Taki wieniec przegotowuje się w kościołach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by również podobną dekorację adwentową ustawić w naszych domach. Wieniec możemy umieścić pośrodku stołu, by towarzyszył nam podczas posiłków i odmierzał czas do Bożego Narodzenia. W blasku adwentowych świec warto odmawiać modlitwę przed jedzeniem. Zgodnie z tradycją każda świeca ma swoje znaczenie: Pierwsza jest świecą proroków, którzy zapowiadali narodzenie Mesjasza. Druga jest świecą Betlejem, miasta, w którym narodził się Pan Jezus. Trzecia jest świecą pasterzy, którzy jako pierwsi udali się do groty, aby obdarować Dzieciątko. Czwarta świeca należy do aniołów, których chór śpiewał „Chwała na wysokości Bogu”.”

Jeśli w swoich domach nie macie wieńca adwentowego zachęcam do jego zrobienia. Przecież to nie jest trudne! Wykorzystaj różne materiały: gałązki ostrokrzewu, sosny czy jemioły, styropian, ścinki materiałów, dzwoneczki, bombki i czerwoną wstążkę… i oczywiście pamiętaj o świeczkach.

Źródło: “Dzieci poznają adwent”, wydawnictwo JEDNOŚĆ.

Ale to nie koniec. Dla całej rodziny zadanie do wykonania na fotografii. Zachęcam do udziału i realizacji naszych zadań.