·

“Narodowe Święto Niepodległości” “Wycieczka do Teatru”

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, szacunku do Symboli Narodowych oraz przywiązania do swojej Ojczyzny. Dlatego też 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości wszystkie dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dumnie, przyjmując postawę na baczność, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Tego dnia wybraliśmy się to Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl „Ślimak i Lew czyli bajka o Niedźwiadku, Smoku, Pani Królik, Rycerzu, Mrówce, Dinozaurze, Pięciu Jaszczurkach i Fenku. Kiedy dotarliśmy na miejsce, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały.

Bajka została w całości wymyślona przez pięcioletniego chłopca. Dzięki wyobraźni dziecka ze sceny jak z pudełka z zabawkami wyskakiwały ku nam szalone pomysły i intrygi przeplatane piosenkami.

Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Był to dla dzieci dzień pełen wrażeń.