· ·

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I WYJAZD DO TEATRU ANIMACJI- PSZCZÓŁKI

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w odświętne stroje z akcentami biało-czerwonymi uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci przyjmując postawę na baczność, wspólnie odśpiewały Hymn Polski “Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie dzieci z grup: “Pszczółki”, Tygryskami ‘ i “Niezapominajkami” wybrały się to Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl „Ślimak i Lew czyli bajka o Niedźwiadku, Smoku, Pani Królik, Rycerzu, Mrówce, Dinozaurze, Pięciu Jaszczurkach i Fenku.

Bajka o naprawdę długim tytule została w całości wymyślona przez pięcioletniego chłopca . To Leoś stworzył wielowątkową opowieść i hasające po niej niesforne postacie. Dzięki wyobraźni dziecka ze sceny jak z pudełka z zabawkami wyskakiwały ku nam szalone pomysły i intrygi przeplatane piosenkami i żartami.

Celem i założeniem programowym wyjazdu do teatru było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach, – umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, – uwrażliwienie na piękno.